Різновиди роз'ємів M12 для автоматизації
Кабелі і роз'єми мають вирішальне значення для безперервної роботи будь-якого електронного або електричного обладнання. Вони застосовуються в усіх можливих сферах і використовуються для з'єднання всіх типів датчиків, систем керування та управління виробництвом. В цілому, сімейство круглих роз'ємів M12 займає важливе місце на цьому ринку.
Щодня на ринку з'являються нові засоби автоматизації, і кожен пристрій вимагає, щоб роз'єм був правильного типу і відповідав застосуванню. Роз'єми з різним кодуванням мають різні технічні характеристики та електричні функції, які відповідають їхньому призначенню. Щоб розрізнити різні стилі, кожен роз'єм має різний шпоночний паз, щоб запобігти використанню кабелю в неправильному застосуванні.
Оскільки роз'єми M12 зустрічаються в автоматизації на багатьох рівнях, існує кілька стилів кодування, щоб запобігти неправильному з'єднанню з виробами. Деякі міркування, про які слід пам'ятати, включають використання екранованих роз'ємів, а також роз'ємів з класом захисту IP для змивання та/або корозійних середовищ. Ступінь захисту IP включає в себе все від IP65, який є пилонепроникним і водонепроникним, до IP 68, який є не тільки пилонепроникним, але й захищеним від повного і тривалого занурення у воду.
П'ять найпоширеніших типів кодування роз'ємів M12 включають в себе:
- Роз'єми з кодуванням А
Як найпоширеніший тип роз'ємів, також відомий як Micro-DC, вони використовуються з датчиками, виконавчими механізмами, двигунами та багатьма іншими стандартними пристроями, що застосовуються в широкому спектрі застосувань на рівні пристрою для передачі живлення та сигналів постійного струму. Ви побачите, що ці роз'єми регулярно використовуються в робототехніці та іншому заводському обладнанні, для якого характерні екстремальні температури та/або жорсткі умови експлуатації. З'єднання з A-кодуванням також використовуються для передачі даних зі швидкістю до 1 Гбіт/с в додатках Ethernet і можуть мати від 2 до 17 контактів.
- Роз'єми з кодуванням В
Найчастіше використовуються як мережеві з'єднувачі, такі як Fieldbus, роз'єми з кодом B, як правило, мають від трьох до п'яти контактів. Ці роз'єми є життєво важливими компонентами, необхідними в додатках IIoT та Індустрії 4.0. B-кодування унікальний тим, що містить реверсивний одинарний шпонковий паз, який дозволяє встановлювати 2 унікальних з'єднання M12 на одній панелі без ризику неправильного з'єднання з обладнанням з різною напругою і силою струму. B-кодування використовується в з'єднаннях польових шин, що включають Profibus і Interbus. Роз'єми з B-кодуванням зазвичай мають від 3 до 5 контактів.
- Роз'єми з кодуванням С
Стиль C (також відомий як Micro-AC) використовується виключно у випадках, коли задіяний змінний струм, наприклад, в приводах змінного струму, датчиках та інших пристроях змінного струму. Цей тип не так часто використовується, як інші типи. З'єднання з C-кодуванням мають подовжені контакти заземлення і подвійні шпонки для додаткової безпеки, щоб їх не можна було сплутати з іншими схожими на вигляд з'єднаннями і під'єднати до неправильних кабелів. З'єднання з С-кодуванням мають від 3 до 6 контактів.
- Роз'єми з кодуванням D
D-кодування спеціально використовується в мережевих кабелях для промислових додатків Ethernet для передачі даних до 100 Мбіт. Внутрішня частина кабелів з цим типом кодування складається або з 4-х дротових роз'ємів (D-кодування) з 2 парами кабелів Cat 5e, або з 8-ми дротових роз'ємів M12 (A-кодування) з 4-ма парами кабелів Cat 5e. D-кодування також може використовуватися з системами Profinet, Ethernet/IP і EtherCat. D-кодовані з'єднання зазвичай мають від 3 до 5 контактів.
- Роз'єми з кодуванням X
X-кодування з'явилося нещодавно і швидко стає стандартом для використання у високошвидкісних промислових Ethernet-додатках. X-кодування здатне передавати великі обсяги даних на високих швидкостях, до 10 Гбіт/с. Очікується, що з часом X-кодування замінить A і D-кодування для додатків Ethernet. Застосування X-кодування включає високошвидкісний промисловий Ethernet і Cat6A, цей код завжди має 8 контактів.
Роз'єми та кабелі існують вже давно і еволюціонували разом зі зміною потреб. З перерахованих вище п'яти кодів роз'єм з X-кодом чітко вказує на те, куди рухається галузь - у сферу високошвидкісної передачі даних - і з часом почне повільно витісняти деякі інші коди роз'ємів. Знання того, який роз'єм вибрати, може стати різницею між швидким виходом з ладу та довгим терміном служби.
Нові кодування роз'ємів
Існує більше кодів на додаток до цих, і деякі з них були розроблені для заміни існуючих кодів. До них відносяться L, S і T для силових застосувань, а також код P для застосувань, що вимагають швидкого підключення / відключення.