Лазерні сканери безпеки та лідари
Що таке лазерний сканер безпеки?
Лазерний сканер безпеки - це сенсорний пристрій, призначений для захисту персоналу від травм. Ці пристрої найчастіше використовуються в заводській автоматизації для захисту машин. Цей пристрій сканує ділянку, і якщо виявляється людина або об'єкт, надсилається сигнал, щоб зупинити найближчу машину або небезпеку, аби запобігти травмуванню. На відміну від звичайних лазерних датчиків, лазерні сканери безпеки контролюють себе за допомогою надлишкових сигналів і зупиняють небезпеку (наприклад, машину), якщо виявлено внутрішню несправність. Ці пристрої зараз широко використовуються для заміни чутливих до тиску захисних килимків, жорстких огороджень і світлових завіс.
Як працюють лазерні сканери безпеки?
Лазерні сканери безпеки - це пристрої, які використовують лазерне випромінювання для виявлення об'єктів та людей у визначеній зоні безпеки. Принцип їх роботи базується на випромінюванні невидимого інфрачервоного лазерного променя, який відбивається від об'єктів. Вбудований приймач вимірює час, за який відбитий промінь повертається назад, і на основі цього часу розраховується відстань до об'єкта. Промінь обертається за допомогою спеціальної дзеркальної системи, створюючи захисне поле навколо небезпечної зони. Конструктивно сканер складається з лазерного випромінювача та приймача, системи обертових дзеркал, процесора для обробки даних та інтерфейсу для налаштування і моніторингу. Всі ці компоненти працюють узгоджено для забезпечення надійного захисту.
Переваги лазерних сканерів безпеки
1. Лазерні сканери безпеки дозволяють на 100% налаштувати (намалювати) зону захисту, навіть у геометрично складних приміщеннях. Відсутність можливості кастомізації є поширеною проблемою з захисними матами. Безконтактне виявлення захисного лазерного сканера також мінімізує ризик поломки від падіння предметів і ударів, що є ще однією поширеною проблемою з килимками безпеки.
2. Лазерні сканери безпеки можна встановлювати на об'єктах, де світлові завіси не підходять, а функція приглушення дозволяє мінімізувати невиявлені зони.
3. Декілька рівнв керування з перемиканням між банками. Для кожного банку можна налаштувати кілька зон захисту та попередження. Користувачі можуть налаштувати до кілька банків і вибрати найбільш підходящу зону за допомогою зовнішніх сигналів. Можна налаштувати три рівні контролю за допомогою вибіркового використання зон захисту та зон попередження.
Чим лазерні сканери безпеки відрізняються від інших пристроїв безпеки?
Лазерні сканери безпеки - це оптичні датчики, що використовують лазерне випромінювання. Вони можуть бути встановлені в будь-якому місці і для будь-якої зони захисту. Це дає їм перевагу над світловими завісами з точки зору доступних місць встановлення. Вирівняти оптичну вісь під час встановлення також неймовірно просто. Навіть захисні зони складної форми можна легко налаштувати за допомогою інтуїтивно зрозумілого програмного забезпечення. Крім того, на відміну від захисних килимків, захисні лазерні сканери не піддаються ризику пошкодження від падіння заготовок. Захисні зони лазерних сканерів можна встановлювати довільно, тому зміни макетів можуть бути легко реалізовані. При зміні планування приміщення немає необхідності мати запас захисних килимків різних розмірів і форм для створення різних форм захисних зон. У порівнянні з іншими пристроями безпеки, лазерні сканери безпеки менш обмежені в плані місця установки і зон захисту. Їх легко встановлювати, а ризик виходу з ладу мінімальний, що робить їх пристроями безпеки, які гарантують ефективний захист.
Чим відрізняється лідар від лазерних сканерів безпеки?
Лазерний сканер безпеки орієнтований на захисні функції. Він має сертифіковану систему безпеки, вбудовані реле безпеки та спеціальні виходи для аварійної зупинки обладнання. Його програмне забезпечення оптимізоване для визначення порушень захищеної зони та миттєвої реакції. Він також має функції резервування та самодіагностики для відповідності вимогам промислової безпеки. Лідар призначений для навігації та позиціонування. Він зазвичай має більшу роздільну здатність та швидкість сканування, оптимізований для точного вимірювання відстаней та розпізнавання контурів об'єктів. Його дані використовуються для навігації мобільних роботів, автоматизованих транспортних систем або контролю положення об'єктів. Тобто хоча технічно вони схожі, їхнє призначення та функціональність суттєво відрізняються. Лазерний сканер безпеки не можна використовувати для навігації через обмежену функціональність, а 2D лідар не можна використовувати для захисту, оскільки лідар не має необхідних сертифікацій та функцій безпеки. До того ж, лазерний сканер безпеки набагато дорожчий. Програмне забезпечення для налаштування (креслення) зон попередження та захисту майже ідентичне, при чому у всіх виробників